Перша письмова згадка про село Озерна міститься у польському документі «Поділ адміністративний воєводства Руського XV століття» 1469 року.

 

Озерна відсвяткувала 550-річчя

Святкування почали із спільної молитви, а точніше – із Святкової Літургії у церкві Пресвятої Тройці. Ми дякуємо усім священикам, які в цей день приїхали у гості до озернянських парафіян.

Урочисте відкриття Дня села Озерна відбувалося біля Брами. Символічна Брама була збудована 20 років тому в честь святкування 530-річчя Озерної. Цього року на тій же Брамі помістили пам’ятну дошку про 550-річчя села Озерна.

Під час урочистого відкриття свята Зиновій Лотоцький презентував книгу «Озерна. Історія та сьогодення». У ній висвітлені деякі уривки із хронології подій нашого села.

Наталія Кутна Кіналь, уродженка нашого села, під час відкриття свята зробила Озерній дуже цінний подарунок. Пані Наталя подарувала копію архівного документу, де міститься згадка про розпис церкви Пресвятої Тройці. У цьому ж листі міститься фото інтер’єру церкви. Лист датований 1930 роком. Дякуємо пані Наталі за подарунок!

Музична частина свята відбувалася на території стадіону. Дякуємо за чудовий концерт Будинку Культури, музичній школі, церковному хору та усім, хто долучився до свята.

Неабиякий азарт розгорівся серед учасників спортивних змагань. Чотири години тривав пейнтбольний турнір імені Гриценка Володимира Ігоровича, де участь брали сім команд по п’ять осіб. Шістнадцять чоловіків брали участь у змаганні з підняття штанги та тридцять один – у змаганні з підняття ваги за рукоятку. Чотири сім’ї взяли участь у змаганні «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Двадцять представниць прекрасної статі змагалися у закиданні м’ячика у відро. Вулиці села змагалися між собою у перетягуванні канату. Ті, хто здобули призові місця, одержали призи, ну а перемогла звичайно ж дружба.

Наймолодші гості свята веселились із Дзідзьо (аніматори). До них також завітали Вінні Пух та Міккі.

На свято була запрошена майстриня художнього макіяжу. Завдяки їй майже усі діти на святі були із розфарбованими лицями.

Діти також могли покататися на каруселях. Деякі діти одержали безкоштовні квитки на атракціони, а саме: 15 квитків, кожен з яких давав можливість покататися на шести атракціонах. Тридцятьом дітям було подаровано солодку вату.

Для любителів ручної роботи працювали майстрині, які вчили розфарбовувати еко-торбинки, дерев’яні іграшки в техніці декупаж, робити ляльки-мотанки, браслети та глиняні свистунці у формі пташки.

На святі пригощали стравами із польової кухні: бограчом, кулішем. Пригощали також пампушками.

Святу додавала колориту присутність середньовічних рицарів та вікінгів із Клубу історичної реконструкції “Збаразький Гарнізон”. Від боїв, які відтворювали реконструктори, у глядачів перехоплювало дух. Присутні на святі також могли постріляти із луків, арбалетів та іншої середньовічної зброї.

На святі також була виставка сучасної зброї та тир, організовані Тернопільським осередком Правого Сектору.

Музичними гостями свята були Ольга Монастирська, гурт «Bugs&Bunny», гурт «Фіра». У рідному селі «запалювали» публіку гурт «Чотири Королі».

Робила ще теплішою атмосферу на святі ватра. Біля святкової ватри грали на гітарі, співали пісні, милувалися полум'ям вогню.

Так Озерна святкувала День села. А Ніч села Озерна святкувала під музику діджея. Цьогоріч свято завершилося близько п'ятої години ранку наступного дня.

Дякуємо медикам, полісменам та пожежникам за присутність на святі та готовність надати кваліфіковану допомогу.

Висловлюємо вдячність Тернопільському обласному осередку Правого Сектору за допомогу в організації та підготовці свята. Також дякуємо за те, що стежили за безпекою під час святкування!

Велику вдячність висловлюємо спонсорам свята та тим, хто долучився до організації особистою працею. Завдяки цим людям озерняни смакували пампушки, одержували подарунки та грошові винагороди за спортивні змагання,  грали у пейнтбол, діти були прикрашені художнім макіяжем та справлялися у майстеркласах, відомі виконавці, такі як Ольга Монастирська та гурт «Фіра», грали на сцені в Озерній, горіла святкова ватра, грав діджей тощо.

Дякуємо усім за чудове свято! Ми спільними зусиллями зробили 550-річчя Дня села Озерна урочистим та веселим.

 

З повагою,

колектив організаторів

Озернянської сільської ради