З днем Соборності України

Дата: 21.01.2020 10:49

День Соборності України День Соборності українці відзначають щороку 22 січня. Цього дня ЗУНР та УНР об’єдналися у єдину державу. Це одне з найбільших державних свят. У 1990 році відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності. Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 р. узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так вперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом. Озерна також долучилась до цього великого державного свята! Сотні наших односельчан тоді вийшли і взялись за руки, щоб сказати:
«Незалежній Україні бути!».