В Україні зросли штрафи за спричинення пожеж в екосистемах.

Про це інформує сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)».

«За» проголосували 328 народних депутатів.

Прийнятий проєкт закону суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30,6 тисячі гривень до 61,2 тисячі гривень або обмеженням волі терміном до трьох років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91,8 тисячі гривень до 153 тисяч.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1,5 тисяч до 4 тисяч 590 гривень і на посадових осіб – від 4 тисяч 590 гривень до 15 тисяч 300 гривень. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі – штраф від 4 тисяч 500 гривень до 15 тисяч 300 гривень для громадян та від 10 тисяч 710 гривень до 18 тисяч 360 гривень.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища – карається штрафом від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень для громадян та 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень для посадових осіб.

Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду – від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень.