З метою протидії поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 та відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021 – 2022 роках, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 грудня 2020 року № 3018 (зі змінами), в області вжито низку заходів, зокрема створено регіональний штаб щодо проведення кампанії з вакцинації проти коронавірусної інфекції, визначено відповідальних осіб за організацію вакцинальної кампанії.

Також сформовано 56 пунктів щеплень, працює 43 підготовлених мобільних бригади, для проведення щеплень у виїзному режимі та створено 10 тимчасових центрів масової вакцинації (далі – ЦВН).

Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації розроблено регіональний план розгортання вакцинальної кампанії в Тернопільській області, яким передбачено щоденну планову кількість щеплень з розрахунку на кожен центр первинної медико-санітарної допомоги, що додається.

Відповідно у липні необхідно здійснити щеплень щоденно – 5340, серпні – 6300, вересні – 7400, загалом у липні – 165540, серпні – 195300, вересні 222000. Пункти вакцинації повинні робити 40 щеплень на добу, мобільні бригади – 100, ЦВН - 350.

Ключовим завданням є виконання встановлених цілей плану, а саме охоплення повним циклом не менше 70% дорослого населення до кінця року.