ШУКАЄМО ПАТРОНАТНІ СІМ'Ї

Дата: 05.10.2021 14:47

Озернянська сільська  рада оголошує інформаційну кампанію для пошуку кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, наставники та патронатні вихователі з метою захисту права кожної  дитини  на проживання в умовах, наближених до сімейних, та зменшення ризиків потрапляння дітей у заклади інституційного догляду. Якщо Ваша сім’я має позитивний досвід виховання дітей, користується авторитетом у громаді та ви хочете стати патронатними вихователями, просимо звертатись у відділ соціальної сфери.

Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя будуть здійснюватись за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам. Для одержання детальної інформації про патронат над дитиною звертайтесь у Службу у справах дітей Озернянської сільської ради тел. +380970004670

Для України послуга сімейного патронату є новою

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини. Патронатним вихователем може бути Громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Юридичними підставами встановлення патронату над дитиною та її влаштування до сім’ї патронатного вихователя є договір про патронат, який укладається за рішенням органу опіки та піклування ССД уповноваженим закладом із сім’єю патронатного вихователя та батьками дитини.