Службою у справах дітей спільно з Національною поліцією в Тернопільській області в період з 15 грудня 2021 року по 31 січня 2022 року буде проводитись комплексна державно-громадська операція «Підліток. Зима. Канікули» в населених пунктах Озернянської сільської ради щодо запобігання правопорушень та злочинів серед дітей, виявлення та вилучення дітей з громадських місць та обєктів транспорту, дітей які бродяжать, жебракують, не навчаються, скоїли правопорушення, злочини, затримані за вживання наркотичних речовин, алкогольних напоїв, проживають у сімях, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обовязків, зазнали жорсткого поводження; виконання нормативно-правових актів про обмеження перебування дітей без супроводу дорослих у нічний час або урочний час в громадських місцях, заборони продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Також буде проводитись  інформаційна кампанія спрямована на запобігання випадкам загрози життю та здоровю дітей, попередження дитячого травматизму, нещасних випадків внаслідок розваг дітей поблизу водоймищ, будівельних майданчиків та інших територій підвищеного ризику, необережного поводження з піротехнічними, вибухонебезпечними засобами та пристроями.

Шановні Батьки! Життя дитини – це найвища цінність! Звертаємося до вас: щоб не допустити лиха на дорозі, вдома, на вулиці вам необхідно:

- не подавати дітям негативного прикладу, порушуючи правила дорожнього руху;

- вчити переходити вулицю на зелене світло світлофора,

- не дозволяти дітям грати з м'ячем, кататися не велосипеді, ковзанах, роликах, лижах, санчатах на проїжджій частині дороги та поблизу від неї;

- не залишати дітей (особливо маленьких) самих, навіть на короткий час;

- не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;

- вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;

- забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;

- забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;

- не використовуйте самі та не дозволяйте дітям користуватися піротехнічними засобами;

- запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;

- не дозволяти вмикати електроприлади, газову плитку за відсутності дорослих;

- не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна та визирати у відчинене вікно;

- вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;

- вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини;

- не відпускайте своїх дітей гратися на замерзлих водоймах;

- не дозволяйте дітям купатися без нагляду дорослих;

- привчайте дітей дотримуватися правил особистої гігієни.

Пам’ятайте: виховання дітей у сім’ї залежить перш за все від загальної культури батьків! Лише ваша постійна увага й турбота допоможуть дитині уникнути небезпечної ситуації! Бережіть життя своїх дітей!