Злочинна ескалація збройної агресії Російської Федерації та її сателітів проти України поставила під загрозу знищення цивільне населення регіонів України, у зоні яких найбільш інтенсивно ведуться бойові дії, як опосередковано, зумовлюючи гуманітарну кризу, так і безпосередньо, руйнуючи цивільну інфраструктуру важким озброєнням. Для більшості цих людей єдиним порятунком стала евакуація та зміна місця проживання у відносно безпечніші регіони України чи за кордон.

        З метою належної організації та координації зусиль органів державної влади і місцевого самоврядування із забезпечення вимушених переселенців прихистком, Міністерство культури та інформаційної політики України (далі - МКІП) оголошує про початок комунікаційної кампанії у рамках соціального проєкту ,,Прихисток”, що реалізується під егідою Президента України В. Зеленського.

      Метою кампанії є формування в громадян України, які мешкають в центральному та західному регіонах, розуміння та лояльного ставлення до надання власних помешкань для прихистку особам, які стали вимушеними переселенцями із зони ведення бойових дій.