Тиждень освіти для дорослих. На Тернопільщині 96,7% краян, які пройшли профнавчання, - змогли працевлаштуватися

У другій декаді вересня - щорічний Тиждень освіти для дорослих, що відбувається більш ніж у 50 країнах світу під егідою ЮНЕСКО. Ця міжнародна ініціатива закликає присвятити час своєму професійному та особистісному саморозвитку. У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю вже охоплено до 40-50% дорослого населення.

«Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг з професійного навчання дорослого населення. За 8 місяців 2022 року майже 900 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершила навчання 841 особа, з них 96,7% вже працевлаштовано. Також 12 краян отримали безоплатні ваучери на навчання, 2 - підтвердили результати неформального навчання за професією кухар», - розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук. 

Сьогодні стажер, завтра – кваліфікований працівник

Для задоволення потреб 172 роботодавців області у кваліфікованих кадрах, адаптації безробітних до умов праці цьогоріч 204 особи стажувалися на конкретних робочих місцях (серед них 36 осіб з інвалідністю) за 130 професіями та спеціальностями. Найбільше підвищували кваліфікацію адміністратори, бухгалтери, водії, кухарі, менеджери, продавці, медсестри, фармацевти, швачки, трактористи.

Навчання у сучасних центрах професійно-технічної освіти (ЦПТО ДСЗУ)

У системі державної служби зайнятості України діють ряд ЦПТО, де доросле населення Тернопільщини може навчатися за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це заклади освіти європейського рівня, які здійснюють курсову та індивідуальну профпідготовку, у т.ч. дистанційно; з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби, є місця для проживання.

Так, у січні-серпні 2022 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Херсонському ЦПТО пройшли навчання 511 краян, з яких 21 особа з інвалідністю. 503 особи завершили навчання, з них 98,4% працевлаштовані.

Навчання – онлайн, практика – на підприємствах

У зв’язку із карантинними заходами та з введенням режиму воєнного стану понад 500 безробітних навчалися онлайн з проходженням практики на місцевих підприємствах. Вони здобували професії: кухар, овочівник, перукар, продавець, тракторист, швачка; проходили курси з організації трудових відносин в умовах воєнного стану, з тестування програмного забезпечення, зі створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max» та ін.

Можна скористатися безкоштовними платформами онлайн-курсів: «Дія. Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Lingva skills.

«Нові знання – нові можливості, - каже Василь Олещук. – Прагніть до вдосконалення своїх знань і умінь, опановуйте щось нове, аби бути конкурентоспроможними!»

З питань направлення на професійне навчання звертайтеся до Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості; або в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) чи https://web.telegram.org/z/#5134509646 або на «гарячу» телефонну лінію Зборівської районної філії Тернопільського обласного центру зайнятості  (03540) 2-13-85, з питань профнавчання – (03540) 2-13-85

 

 Зборівська районна філія

Тернопільського обласного центру зайнятості

(тел.(03540)2-13-85)