День Героїв - свято, яке не надто відоме в сучасній Україні, але те, яке відіграло важливу роль у державотворчих традиціях минулого.

Було запроваджено ОУН в 1941 році для відзначення того факту, що у травні загинули такі постаті як Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець. Останній - саме 23 травня. Свято стосувалося всіх, хто загинув, виборюючи волю для України: січових стрільців, воїнів армії УНР і УГА, бійців Карпатської України, підпільників ОУН, стрільців УПА. А тепер - і воїнів останньої російсько-української війни.

В Івано-Франківську до війни побутувала традиція влаштовувати у цей день ходу з представниками визвольного руху минулих часів. Після завершення ходи на символічній могилі борцям за волю два старенькі бійці в одностроях зачитували прізвища полеглих побратимів. Один читав, а інший відповідав: "Полеглий на Полі Слави".

- Головний Командир Української Повстанчої Армії Роман Шухевич - "Тарас Чупринка"!

- Полеглий на Полі Слави!

- Командир Округи УПА-Захід Василь Сидор - "Шелест"!

- Полеглий на Полі Слави!

- Командир Воєнної Округи "Говерля" Михайло Твердохліб - "Грім"!

.........................................

Це було красиво і пафосно. Це виглядало стильно, хоч і сумно. Це було вшанування Героїв.

І я думаю, що практику такої перекличка потрібно буде доповнити новими героями в кожній громаді. Потрібно буде. Якщо не вже зроблено.